Když se rozhodnete pro zubní implantát, vyžadujte kvalitu!

Potřebujete nahradit ztracený zub a nechcete můstek, pro jehož ukotvení je nutné obrousit okolní zuby? V takovém případě lze chybějící zub nahradit zubním implantátem. Avšak životnost implantátu ovlivňuje řada faktorů. Záleží kupříkladu na precizním výkonu implantologa i na úrovni pacientovy dentální hygieny po zavedení implantátu. Neméně důležitá je samozřejmě kvalita samotného zubního implantátu i použití vhodného typu.

Při náhradě ztraceného zubu vyžadujte kvalitu

Jste-li rozhodnuti pro zaplnění mezery v chrupu zubním implantátem, čeká vás výběr implantologa a zubního implantátu. Vaše rozhodování ovlivňuje jak kvalita zubního implantátu, tak technická vybavenost a erudovanost stomatologického pracoviště zavádějícího implantát. Svou roli hraje i cena zákroku, kterou však ovlivňuje řada faktorů (zdravotní stav pacienta, použitý implantační systém či materiál použitý pro zhotovení korunky). Průměrná cena za zavedení zubního implantátu se pohybuje od třinácti do pětadvaceti tisíc korun. U některých stomatologů bývá cena nadprůměrně vysoká. Avšak i zubní implantáty za podezřele nízkou cenu se mohou nevyplatit. Nekvalitní a chybně zavedený implantát může vypadnout.  

Potíže se zubním implantátem může způsobit špatná dentální hygiena

Zubní implantát vás v některých případech může potrápit. Přestože si pro jeho zavedení zvolíte erudované stomatologické pracoviště a je použit kvalitní implantační systém, životnost implantátu a pooperační komplikace ovlivňuje i dentální hygiena. V žádném případě neplatí, že po zavedení implantátu můžete polevit v domácí péči o chrup. Je tomu spíše právě naopak. Vaše zuby vyžadují pravidelné a důkladné čištění. Nesmíte opomíjet ani péči o mezizubní prostory. Samozřejmě je třeba docházet na pravidelné preventivní prohlídky, při kterých stomatolog mimo jiné sleduje stav vašich zubních implantátů.