Lokální anestezie je záležitostí důvěry

Lokální anestezie je záležitostí důvěry

Řekněte „ááá, “ ozve se z pod doktorské roušky... a už vás omývají! Jestli je to i váš případ a návštěvy zubní ordinace připomínají noční můru, je načase zapracovat na dvou věcech. Na důvěře, kterou ke svému stomatologovi máte, a také na bezbolestném řešení – místní anestezii!

Chrup je citlivá oblast lidského těla a je k ní proto potřeba přistupovat s pečlivostí. Jak z vaší strany, když se jedná o péči o zuby, tak z hlediska doktora, pokud už vás nějaký ten problém na zubní kliniku dovede.

Lokální anestezie se nemusíte bát

V takovém případě je hlavním cílem stomatologa vám od potíží ulevit z dlouhodobého hlediska, přitom však co nejvíce ulehčit i horkou chvilku na zubařském křesle. Lokální znecitlivění daného místa je cestou, jak provést zákrok bezbolestně, a tudíž odstranit problém a nezpůsobit vám velkou újmu v daný moment. Anestezie se provádí vpíchnutím lokálního anestetika injekcí, čímž dojde k přerušení komunikace mezi bolestivým místem a centrem bolesti. Samotnou injekci může na vaše přání lékař vpíchnout také bezbolestně, a to pomocí povrchové anestezie. Není se tedy čeho obávat.

4 tipy, jak zákrok u zubaře zvládnout!

  • Pro péči o chrup si vyhlédněte příjemného lékaře či lékařku. Zubař by vám měl „sednout“, vzbudit ve vás klid a důvěru.
  • Návštěvu zubní ordinace si pokud možno naplánujte na den a týden, kdy máte volněji.
  • Nestyďte se požádat drahou polovičku či rodinného příslušníka o morální podporu a doprovod.
  • S lékařem o svém strachu a obavách otevřeně hovořte. Můžete si například domluvit signál, že když vám bude nevolno, zvednete ruku a on zákrok na chvíli přeruší.

Vašemu zubnímu lékaři na vás záleží

Pro navázání bližšího vztahu mezi lékařem a pacientem platí ostatně stejná pravidla jako pro jakékoli jiné partnerství – byznysové či osobní. Je to o dlouhodobém vztahu a komunikaci. Abyste předešli zubním potížím a do horkého křesla ani nemuseli zasedat, je potřeba čistit, pečovat a provádět řádnou prevenci. Domluvte se s našimi lékaři na konzultaci, kde vám správnou péči demonstrují. Spojte se s námi na telefonu 545 213 959 a pro zajímavé informace o dentální hygieně sledujte náš Facebook.