Máte neúplný chrup? Chybějící zub je nutné nahradit!

Okolní i protilehlé zuby se totiž začnou časem posouvat a uzavírat mezeru. Dojde k nežádoucí deformaci, omezení funkčnosti chrupu i prohloubení estetické vady.

Trápí vás ztráta zubu? Řešením je můstek, protéza či implantát.

Mezeru či mezery lze vyplnit fixní náhradou (můstkem nebo zubním implantátem) či snímatelnou náhradou neboli protézou. Váš stomatolog navrhne nejvhodnější řešení podle zdravotní anamnézy, stavu vašeho chrupu i vašich finančních možností. Obecně lze doporučit spíše fixní než snímatelnou náhradu. Fixní náhrada totiž skvěle zastane funkční i estetickou roli ve vašem chrupu. Oproti tomu v případě snímatelných náhrad je častou nevýhodou nedostatečná stabilita i neestetičnost některých variant. Vše se odvíjí od kvality vybrané snímatelné náhrady, použitého materiálu i preciznosti jejího provedení.

Skvělá náhrada? Zubní implantát! 

Nejkvalitnější náhradou ztraceného zubu je zubní implantát. Při jeho zavádění není nutné brousit okolní zuby. Oproti tomu při zavádění můstku se broušení okolních zubů nevyhnete, což je velká škoda v případě zdravých zubů v okolí mezery. Zubní implantát se skládá ze dvou částí. Jedna je zavedena do zubní kosti a v podstatě zastává funkci kořene. Druhá část vyčnívá do úst a nasazuje se na ni korunka či můstek. 

Zubní implantát není pro každého. 

Před zavedením zubního implantátu je nezbytné provedení důkladné anamnézy. Zubní implantáty totiž nejsou vhodné pro každého. Máte-li nekvalitní zubní kost či trpíte-li závažným systémovým onemocněním (např. cukrovkou), tak nelze zubní implantát zavést. Nedostatek zubní kosti však nemusí být vždy neřešitelným problémem. Kost lze v některých případech dobudovat metodou augmentace či aplikací tzv. osteokonduktivních materiálů podporujících tvorbu nové kosti.