Nepodceňujte prevenci, váš chrup to ocení!

Stomatologická prohlídka je nezbytná nejen v případě, že vás právě postihl třeba zánět ozubice nebo se vám prořezávají zuby moudrosti. Chcete-li předejít potížím s chrupem, je nutné dbát na prevenci. Ta spočívá jak v každodenním správném čištění zubů, tak v pravidelné návštěvě dentální hygienistky a preventivní prohlídce u stomatologa. Podceňování prevence je hazard s vlastním zdravím. Preventivní prohlídky mají smysl, i když vás právě nic nebolí. Často se přijde na začínající problém, který lze včas vyřešit. Bohužel až třetina Čechů možná rizika podceňuje a na preventivní stomatologické prohlídky nechodí.

Proč mají pravidelné prohlídky u stomatologa mají smysl?

Kompletní kontrola chrupu je pouze částí preventivní stomatologické prohlídky, která zahrnuje i kontrolu čelistí, sliznic a měkkých tkání dutiny ústní. Součástí pravidelné prohlídky u stomatologa je rovněž onkologická prevence. Stomatolog zjišťuje, zda nedošlo k přednádorovým či nádorovým změnám v dutině ústní. 

Na preventivní stomatologickou prohlídku je nejvhodnější docházet 2x ročně. Je velkým omylem se domnívat, že pokud vás nebolí zuby, tak máte zcela zdravý chrup. Mnohé obtíže zpočátku nebolí. Navíc se zbytečně vystavujete dalším zdravotním rizikům. Kupříkladu osoby trpící parodontózou jsou více ohroženy infarktem či mrtvicí.  

Nezapomeňte ani na dentální hygienu.

Chcete-li mít zdravý chrup a co nejdéle si zachovat vlastní zuby, je nutné dbát na správnou dentální hygienu. Čištění zubů 2x denně by mělo být samozřejmostí. Zvláštní pozornost vyžaduje váš chrup při večerním čištění, kdy se věnujte i vyčištění mezizubních prostor. S výběrem vhodných dentálních hygienických pomůcek vám poradí dentální hygienistka. Ta vám rovněž vysvětlí správný postup čištění zubů a mezizubních prostor a provede s vámi nácvik čištění. Docházet byste k ní měli 2x ročně. Dentální hygienistka také odstraní zubní kámen či pigmentaci zubní skloviny. Rovněž spolupracuje s vaším stomatologem na nejvhodnější péči o váš chrup. 

Nemáte ještě svou dentální hygienistku? Potřebujete poradit s technikou čištění zubů nebo výběrem mezizubního kartáčku? Obraťte se na nás! Dentální hygiena Brno je vám k dispozici.