Pořiďte si zubní implantáty bezbolestně

Se zuby bývají, zvlášť s postupujícím věkem, potíže. Pokud jste vinou úrazu, nemoci či stárnutí přišli o zub či rovnou část čelisti, nezoufejte. Náhrada ztraceného chrupu implantáty napomůže vrátit sebevědomí a umožní vám fungovat jako dřív. Navíc zcela bez bolesti!

Implantologie nabízí možnost náhrady bezzubé čelisti fixními implantáty či snímacími náhradami, díky kterým znovu získáte vyšší kvalitu života. Nejde jen o žvýkání a rozmělnění potravy, ale také vzhled obličeje a v neposlední řadě samotnou mluvu. K čemu jsou dobré protézy a kdy je vhodnější zvolit zubní implantáty?

Zubní protézy – snímatelné náhrady chrupu

Znáte je z filmů, vtipů, ale i nočních stolků babiček. Dnešní moderní zubní protézy již žádným společenským faux pas nejsou. Částečné nasazovací ...snímatelné protézy mohou mít podobu skeletové náhrady, ....nebo hybridní náhrady...... Celková snímatelná náhrada pak supluje celý chrup a často se místo vyndavací varianty volí ta fixní – zubní implantát.

Zubní implantáty. U nás zavedení nebolí.

Zubní implantát je progresivní metodou zasazení titanového šroubu do kostní čelisti, na který se poté zhotoví protetická práce (korunka, můstek či protéza). Implantát tak fakticky zastupuje funkci původního kořenu zubu.

Jaká je indikace zubního implantátu? Pro zavedení zubního implantátu musí lékař rozhodnout, že byly splněny potřebné podmínky: máte dostatečně kvalitní zubní kost, netrpíte závažným onemocněním typu cukrovka a splňujete předpoklad perfektní spolupráce s důkladnou ústní hygienou. Zákrok provádíme v lokálním znecitlivění a absolutně bez bolesti.