Provozujete kontaktní sporty? Pořiďte si chrániče zubů!

Podobně je tomu i u bojových sportů (např. karate, box, judo). Před závažnými úrazy je nezbytné se chránit. Nejlepší prevencí před závažnými zraněními vašeho chrupu při sportu jsou speciální chrániče zubů.

Jaké chrániče zubů vybrat? Sériově vyráběný nebo od stomatologa na míru?

Vybrat chrániče zubů pro sportovce není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Je lepší se vyhnout sériově vyráběným chráničům. Jsou sice levnější, ale mají totiž řadu nevýhod. 

Laciný chránič vás neochrání!

Sériově vyráběné chrániče špatně drží na zubech, způsobují obtíže při mluvení a obtížně se vám s nimi dýchá. Rovněž jejich životnost je nízká. Takový chránič neplní řádně svou funkci a dostatečně vás neochrání před závažným zraněním. 

Kvalita na míru se vyplatí!

Nejlepší jsou pro sport chrániče zubů vyrobené přímo na míru. Právě takové vám vyrobí váš stomatolog přímo na míru. Tyto chrániče dobře drží na zubech, mají delší životnost, snadno se s nimi mluví a nezpůsobují vám pocity dušení.

Váš chránič zubů nemusí být jen praktickou preventivní pomůckou proti úrazům. Rovněž může naplňovat vaše estetické cítění. U nás v Diente vám nabízíme zhotovení chráničů zubů na míru v různých barevných variacích. Myslete na své zdraví a chraňte své zuby při sportu. Řešení je snadné. Pořiďte si chrániče zubů pro sportovce!