Rady, jak poznat dobrého zubaře

Je nesporným faktem, že náš chrup vyžaduje náležitou péči. Přestože se o své zuby staráte sebelépe, občas je potřeba zajít na preventivní stomatologickou prohlídku nebo absolvovat nezbytné ošetření. Zkušenosti a precizní práce zubaře mají v takových okamžicích zásadní vliv na zdraví dutiny ústní i bolestivost zákroku. Lidský přístup stomatologa zase ovlivňuje míru našeho stresu během ošetření. Pokud právě hledáte nového zubního lékaře, jistě uvažujete nad tím, jak poznat toho pravého. Máme pro vás pár rad, které vám rozhodování usnadní.

Dobrý zubař má mezi pacienty dobrou pověst.

Reference hrají roli v každém oboru. Pokud má zubař mezi pacienty dobrou pověst, může být tím pravým. Bezpracně své oblíbenosti u pacientů jistě nedosáhl. Proto si před první návštěvou nového zubního lékaře zjistěte, jaké má reference.

Zákrok by vás neměl bolet. Dobrý zubař vám nabídne analgosedaci.

Přestože nelze vždy zaručit naprostou bezbolestnost zákroku, měl by se stomatolog snažit bolesti zamezit. V současnosti se v moderních zubních ordinacích kromě lokální a celkové anestezie využívá tzv. analgosedace. Jedná se o šetrnou metodu, která se používá nejen kvůli bezbolestnosti následného zákroku, ale i pro odstranění strachu pacienta ze stomatologického ošetření. Kvalitní stomatologická pracoviště vám analgosedaci nabídnou.   

Moderní vybavení ordinace a široká nabídka služeb je samozřejmostí.

Jak ještě poznáte dobrého zubaře? Třeba podle toho, že sleduje nové trendy ve svém oboru a volí vždy co nejšetrnější způsob ošetření.  Významnou roli hraje i moderní vybavení stomatologické ordinace. S tím úzce souvisí i široká nabídka služeb, které zahrnují více než preventivní prohlídky, záchovnou stomatologii a endodoncii. Kvalitní zubní ordinace vám poskytne i řadu dalších služeb (např. šetrné bělení zubů, ošetření v oblasti paradentologie, protetiky či stomatochirurgie).