Ranní rituály pro zdravé zuby

Také vás v dětství nebavila pravidelná zubní péče? Otravuje vás ústní hygiena doteď a proto čištění zubů odbýváte? Vytvořte si z péče o chrup každodenní rituál, na který se budete těšit.

Když jste byli malí, maminka nad vámi musela stát a ujistit se, že si čistíte zuby dostatečně dlouho. To proto, že kartáčky, pasty a kloktadla byly pěkná otrava, pamatujete? Odteď to bude hračka!

Pečujte o zuby hned po probuzení

Vymyslete na sebe past. Pokud se nepostaráte o zuby jako perličky, nebude lahodná snídaně! Hned po probuzení zamiřte do koupelny, vypláchněte si ústa a pusťte se neohroženě do čištění. K ústní hygieně si můžete pustit rytmickou hudbu a užívat si začátku nového dne. Snažte se vyhnout multitaskingu a soustřeďte se opravdu jen na čištění zubů. Převlékání a balení tašky počká.

Po vyčištění přichází mezizubní kartáček

Základní čištění hotovo, ale z rádia se line nová písnička? Skvělé, sáhněte po mezizubním kartáčku a dopřejte zubům dodatečnou péči. Sebelepším čištěním zubů nezvládnete odstranit nečistoty z mezizubních prostor a bez mezizubního kartáčku riskujete rozšíření zubních bakterií, onemocnění dásní a vznik zubního kazu.

Ústní voda zaručí svěží dech

Nový ranní rituál spláchněte antibakteriální ústní vodou oblíbené značky, prokloktejte a vyplivněte. Ústní voda dokáže dodatečně odstranit zubní plak, bojuje proti bakteriím a pomáhá tak odstranit riziko zubního kazu i kamene. Navíc zaručí svěží dech a mnohdy zuby i vybělí. Rituál zakončete tím, že se na sebe do zrcadla usmějete. Tak – a nový den může začít!