Zubař nebo zubní chirurg? Rozdíly ...

Drtivá většina pacientů navštěvujících zubní ordinace si není vědoma skutečnosti, že mezi zubařem a zubním chirurgem jsou značné rozdíly. Jaké jsou tedy rozdíly mezi těmito profesemi?

Jak je dobře známo, oblastí činnosti zubního lékaře jsou zuby. Právě k zubaři jdeme, když cítíme bolest zubů nebo pokud chceme zkontrolovat stav zubů. Uvedený specialista nám přesto nepomůže v případě nepohodlí iv ústech, například abscesu umístěného blízko dásní nebo fistuly. V takovém případě byste měli navštívit zubního chirurga, který má širší působnost jako zubní lékař. O kolik širší?

Kdy jít k zubnímu chirurgovi?

Pokud jde o komplikovanou extrakci zubu je pomoc zubního chirurga nezbytná. Odstranění zubů moudrosti, zadržených zubů nebo zubů, které nejsou prořezáné, jsou příklady typů extrakce, se kterými se bude zubní chirurg zabývat. Toto je samozřejmě pouze malá část působnosti zubního chirurga. Dalším typem chirurgického zákroku, který provedeme u tohoto specialisty, je umístění implantátu, které vyžaduje řez dásní a vrtání kostí. Kromě toho bude tento lékař úspěšně provádět vybrané endodontické výkony, kyretáž (otevřené a / nebo zavřené), hemisekciu a specializované postupy, jako např. zvedání dna maxilárním sinus nebo zakrytí recesí kořenů.

Pamatujte, že abyste se dostali do ambulance stomatologického chirurga, musíte mít doporučení od zubního nebo praktického lékaře. Pokud potřebujete nutně navštívit zubního lékaře můžete samozřejmě využít pomoc přijímajících zubních lékařů v soukromých ordinacích.