Bělení zubů doma nebo u stomatologa? Co je lepší?

Částečně pomůže omezit konzumaci kávy, čaje a čeveného vína. Rovněž pomůže skončit s kouřením. Cigarety se totiž podílí na zbarvování zubů do nevzhledných žlutých odstínů.

Dokonalého bělostného úsměvu však dosáhneme dokonalou zubní hygienou a bělením zubů. Pigmentaci totiž nezpůsobují jen naše nešvary a skladba jídelníčku. Jde z  části o vrozenou dispozici.


Doma nebo u stomatologa?

Bělení zubů si můžeme provést sami doma nebo nám je provede stomatolog v ordinaci. Která varianta je ta pravá?


Domácí bělení (bez dohledu zubaře) – levnější, ale rizikové!

Bělit si zuby doma vás vyjde levněji než ordinační či ordinačně-domácí bělení. Jde však o poměrně rizikovou záležitost. Nevhodně zvolenými přípravky si totiž můžete poškodit zubní sklovinu. Vyvarujte se zvláště různých zaručených babských rad. Domácími pastami z octa, soli a dalších agresivních látek si jen poškodíte zuby.


Kvalitní a bezpečné bělení? Jedině u stomatologa!

Proč je výhodnější se obrátit na stomatologa? Vyšetří váš chrup a doporučí nejvhodnější metodu bělení přímo pro vás. Pokud jsou vaše zuby příliš poškozené, tak vám bělení vymluví.   

Nejšetrnější je ordinačně-domácí bělení zubů. Stomatolog vám vytvoří zubní nosič podle otisku vašeho chrupu. Do nosiče nanesete bělicí gel a necháte přes noc působit. Před bělením stomatolog či dentální hygienistka provedou instruktáž. Budete dostatečně poučeni, jak při domácím bělení postupovat a čeho se vyvarovat. Kvalitu bělení kladně ovlivňují zubní nosiče přímo na míru.

Další variantou kvalitního bělení je prováděno přímo stomatologem v ordinaci. Při bělení se provádí UV lampou a speciálními gely. Oproti ordinačně-domácí variantě se jedná o časově nenáročnou záležitost. Celá procedura trvá 30 – 60 minut. Navíc je výsledek je vidět už po prvním bělení.