Implantace zubních implantátů

Implantace zubních implantátů se používá po celém světě již několik desetiletí. Je to nejúčinnější a nejbezpečnější metoda obnovy ztracených zubů. Jak probíhá implantace?

Jak probíhá implantace?

Implantční  chirurgie se skládá z několika fází. Na začátku, po dokončení rozhovoru o zdravotním stavu a výběru typu implantátu, zubní lékař připraví individuální léčebný plán. Nejvhodnější implantát se vybere na základě panoramatického snímku zubu nebo CT výsledku.

Procedura se provádí v lokální anestezii a trvá několik minut. První fáze spočívá ve vyvrtání otvoru v kosti, do kterého se pak implantát vloží. Před touto operací zubař z rentgenového snímku určí zda je kostní  tkáň dostatečná k zašroubování implantátu. V případě ztráty kostní hmoty se uskuteční augmentace, což je speciální postup pro vytvoření správného množství kostní tkáně. Během umisťování implantátu je pacient v lokálné anestézi. Než zubař přejde k dalšímu kroku počká asi tři měsíce, než se umělý kořen spojí s kostí. Po uplynutí této doby může implantát odkrýt a zasunout vhojovací  šroub. Tento proces urychluje proces hojení sliznice a pomáhá tvarovat tvar dásní pod protetickou korunou. Asi po dvou týdnech můžete přejít do poslední fáze postupu, t. j. nasadit umělý zub. Takový zub se vytváří na základě předem pořízených otisků. Zubař přišroubuje konektor k implantátu a potom fixuje korunku barvou podobnou přirozenému chrupu. Po implantaci dostane pacient podrobné informace na ústní hygienu.

Implantace zubního implantátu nevyžaduje broušení sousedních zubů, což se vyžaduje při aplikaci tradičních korunek a můstků. Takový umělý zub je funkční a vypadá jako váš vlastní. Implantáty některých výrobců mají doživotní záruku. Implantáty jsou ideálním řešením, pokud chceme přestavět několik zubů. Mohou nést jednotlivé korunky nebo můstky. Díky použití implantátů není třeba zubní protézu upínat o sousední zdravé zuby. Můstky mohou být také umístěny na implantáty. Toto řešení je pevné a efektivní roky. To eliminuje podráždění a bolest spojenou se špatně přiléhající náhradou. Na udržení náhrady na místě nemusíte používat  lepidla. Pokud je protéza namontovaná na implantáty, není nutná její častá výměna. Mělo by se také pamatovat na to, že použití nesprávně namontované protézy ovlivňuje způsob, jakým jíte, mluvíte a vypadáte. Implantáty navíc snižují úbytek kostní hmoty, což pomáhá udržovat přirozený tvar obličeje.