Zubní implantáty

Chcete třetí zuby? Zubní implantáty už dnes nejsou žádná rarita, popularita implantologie jakožto specifického oboru stomatologie v posledních letech stoupá. Umělá náhrada chybějících zubů může být řešením i pro vás!

Titanové implantáty jako náhrada zubů 

Ztráta zubů během života není ojedinělou záležitostí. O zub či rovnou část chrupu můžete přijít stářím, zubním kazem, paradentózou či jinou nemocí, nebo také úrazem či nehodou – a nejedná se o žádnou tragédii. Estetickou a zdravotní stránku perfektně zamaskují moderní zubní implantáty.

Co jsou to zubní implantáty?  

Implantát je náhrada ztraceného zubu a používá se při ztrátě jednoho nebo více zubů, případně při rekonstrukci celé čelisti. Jedná se o progresivní metodu zasazení titanového šroubu do kostní čelisti, na který se poté zhotoví protetická práce (korunka, můstek či protéza). Implantát tak fakticky zastupuje funkci původního kořenu zubu. Podmínkou pro zavedení dentálního implantátu je dostatečná kvalita kosti. 

Zubní implantáty

Výhody zubních implantátů: 

1. Permanentní řešení

Implantát je, na rozdíl od vyndávací protézy, upevněn v čelisti natrvalo. Pocitově i funkčně nahrazuje skutečné zuby a nevyžaduje žádné speciální zacházení. 

2. Sebevědomí

V případě zavedení zubních implantátů bývá nejčastější motivací estetická stránka věci. Chrup získá symetričnost a vyřeší se případné vady řeči spojené s chybějící částí zubů. Odteď budete rozdávat úsměvy na všechny strany!

3. Rychlé a bezbolestné zavedení

Zavedení jednoho dentálního implantátu trvá 15–30 minut a probíhá za lokálního znecitlivění. 

4. Přirozené hojení a pevnost srůstu

Dlouholetá praxe ukázala, že lidský organismus reaguje na titanové implantáty příznivě a kostní tkáň k implantátu dobře přilne. Doba hojení je krátká, šroubek brzy samovolně sroste s kostí a vy budete mít i s implantáty pocit vlastních zubů.

5. Dlouhá životnost 

Předpoklad zavedení zubního implantátu je, že vám titanová náhrada vydrží tak dlouho jak dlouho vydrží vaše kost. Je však potřeba pečlivě dbát na ústní hygienu. 

Jak zákrok probíhá? 

  • Úvodní vyšetření u zubaře-implantologa
  • Konzultace a zhodnocení vhodnosti jednotlivých typů zubních implantátů
  • Zákrok – zavedení zubního implantátu
  • Protetická fáze (můstky, korunky a protézy)
  • Závěrečná kontrola 

Zubní implantáty – cena

Finanční náročnost celého zákroku závisí na individuálním stavu vašeho chrupu a značce implantátů, které naši zkušení stomatologové doporučí „na míru“ vašemu případu. Zavádíme implantáty firmy Straumann, Dentis. Objednejte se, probereme vaše možnosti a společně najdeme vhodné řešení.