Základní výhody zubních implantátů

Implantace je dnes velmi populární způsob, jak vyplnit chybějící zuby. Je to naprosto bezpečné a efektivní, je možné vložit trvalo jeden zub i celou zubní protézu.

Když se zubní implantáty začaly používat před 40 lety, nikdo nepředpovídal, že implantace bude jednou z nejrozvinutějších oblastí stomatologie. Je to především proto, že zubní implantáty používané při léčbě nepřítomnosti jednoho a několika zubů mají mnohem více výhod než běžné zubní protézy a můstky.

Co je zubní implantát?

Aby umělý zub vypadal esteticky a byl funkční jako skutečný, potřebuje správnou fixaci. Zubní implantáty jsou malé titanové šrouby, které jsou zašroubovány do čelistní kosti namísto defektu. Hrají roli kořene a zcela ho nahrazují, díky čemuž vložené zuby vypadají jako skutečné. Postupem času - po implantaci - se povrch implantátu spojuje s kostní tkání

Lepší než přírodní?

Zubní implantáty jsou především stabilní a odolné. Umožňují vám bezpečně a téměř bezbolestně obnovit přirozeně krásný úsměv. Je také důležité, aby byly zubní implantáty vyrobené z titanu. A titan, jako jediný kov, je velmi dobře přijímán lidským tělem, které ho nepovažuje za cizí těleso, to znamená, že ho neodmítá. Mezi nejdůležitější výhody implantátů patří:

- krátká doba léčby - zubaři rychle vkládají implantáty a tak se v krátkém čase chybějící zub obnoví

- zubní implantáty jsou téměř dokonale sladěny s přirozeným chrupem každého pacienta

- umožňují zachovat přirozený vzhled obličeje

- pacient pociťuje jen mírné  rozdíly mezi implantátem a přirozeným zubem - je zajištěno pohodlí při jídle

- implantáty se implantují namísto chybějících zubů, díky čemuž v 90 procentech nejsou zdravé zuby vložením "nového" zubu ovlivněny

- už nemusíte používat lepidla na zubní protézy a stále se pohybující protézy.


Kromě všech těchto výhod je třeba uvést, že umístění implantátu je téměř bezbolestné. Procedura se provádí v lokální anestezii, která je stejná jako při konzervativní léčbě zubů. Implantace jednoho umělého kořene lze úspěšně porovnat s postupem extrakce zubu. Během jedné návštěvy může váš zubní lékař implantovat několik zubních implantátů.

Pacienti se často ptají na prognózu a možnost odmítnutí implantátu. Studie ukazují, že úroveň dlouhodobého úspěchu v implantologii je okolo 95%, t. j. jedna z nejvyšších v celé medicíně.

Nové zuby tak přinášejí pacientovi pohodlí a komfort při používání, jsou stabilní, pohodlné a estetické. Díky implantátům si užijete zdravý a krásný úsměv déle.