4 způsoby, jak dostat i ty nejmenší děti ke čištení zubů

Přimět děti ke čištení zúbů kartáčkem může být každodenním bojem. Někteří rodiče s malými dětmi  musí používat "drobné lži", aby je povzbudila ke čištení. Tyto drobné lži spočívají v tom, že říkáme dětem strašidelné příběhy, třeba jako že jim mech bude růst na zubech, nebo že jim trolly s kladivem rozbijí zuby, pokud je kartáčkem nevyčistíte...."

Takže abychom nemuseli dětem vyprávět takové lži a naučili je o zuby pečovat, zde jsou 4 způsoby, jak pomoci těmto dětem vyčistit zoubky bez hádek a vzdorováni.

1. Zuby si čistěte kartáčkem současně

Jste největším učitelem vašeho dítěte. Pokud budou vaše děti sledovat vás při čištění zubů, mnohem snadněji si osvojí návyky týkající se dentální hygieny na zbytek života.

2. Hrajte hry na čištení zubů

Existuje spousta her online, stejně jako aplikací pro vaše mobilní zařízení, které dělají zábavu s čištení zubů pro děti. Zvlášť ti nejmenší děti postavička z displeje v podobě víly, včelky, nebo akčního hrdinu zaručene chytne a čištění zubů najednou nebude problém. Výhodou těchto aplikací je, že kamera telefonu snímá pohyb zubního kartáčku, díky čemu aplikace rozpozná jestli si dítě zuby čistí. Po uplynutí času animovaná postavička udělí dítěti odměnu.

3. Nechte své děti vybírat zubní pastu

Existuje mnoho druhů zubních past pro malé děti. Vyrábějí se s různými příchutěmi, od ovocné až po vanilkovo-mátovú příchuť. Nechte výběr příchute na díte. A pokud si vybere pastu s oblíbeným hrdinou, můžete mu klidně říci že zatímco v noci spinká, jeho zoubky mu ochraňuje hrdina ze zubní pasty.

4. Nechte své děti vybrat zubní kartáček

Kromě toho i zubní kartáček s oblíbeným hrdinou či postavičkou umí získat nadšení pro čištění zoubků. Nezapomínejte však děti učit správné technice čištění zoubků. Při čištení mléčného chrupu je nejvodnejší vykonávat s kartáčkem malé krouživé pohyby téměř na míste. Nesprávná technika čištění je od „ucha k uchu a nahoru a dolů.

Bez ohledu na způsob, jaký používáte pro inspiraci vašich dětí k čištění zoubků, nezapomeňte je povzbuzovat a kontrolovat aby používali správnou techniku čištění. Nezapomínejte taky na návštěvu svého zubaře dvakrát do roka aby se vaše děti mohli usmívat se zdravými zoubky.