Preventivní prohlídky

Základem zdravého, zářícího a běloskvoucího chrupu je prevence. Abyste předcházeli zubnímu kazu, žloutnutí zubů, zánětům, paradentóze a dalším onemocněním, navštěvujte svého stomatologa pravidelně 2× ročně, nezapomeňte se proto objednat na příští preventivní prohlídku.

Preventivní péče o chrup

Pravidelné prohlídky u stomatologa umožňují včasné odhalení problémů a zaručí vyšší úspěšnost léčby. Je rozšířeným mýtem, že co je nemocné, bolí. Existují zubní nemoci, které nejsou doprovázeny bolestí. Preventivní vyšetření jsou nutná nejen ke kontrole zubů, ale i ostatních tkání dutiny ústní. Navíc pomáhají odhalit některá závažná onemocnění celého lidského organismu. Proto je vhodné navštěvovat zubního lékaře 1x za půl roku.

Jak probíhá preventivní prohlídka zubů?

Součástí preventivní prohlídky v zubařském křesle je kompletní vyšetření chrupu, revize pevnosti zubů, kontrola stavu sliznic, dásní, měkkých tkání i čelistí. Cca jedenkrát ročně se též provádí rentgenový snímek dutiny ústní se zaměřením na zubní kaz. Poučení o správné zubní hygieně je samozřejmostí.

Vstupní prohlídka pro nové pacienty

Každý nový pacient u nás absolvuje komplexní vstupní prohlídku, která zahrnuje tato vyšetření:

  • vyšetření chrupu,
  • vyšetření sliznic dutiny ústní,
  • základní paradentologické vyšetření,
  • RTG vyšetření,
  • zhodnocení a poradenství týkající se čištění zubů a hygieny dutiny ústní.

Moderní zubní ordinace Brno

Dentální klinika Diente je vybavena špičkovými stomatologickými přístroji, operačním mikroskopem, rentgeny a další moderní technikou, díky které jsme schopni poskytnout komplexní péči o chrup na jednom místě.