Jak pečovat o implantáty?

O své zuby musíme pravidelně a správně pečovat. Dokonce i když máme své ústa doplněné o umělé zuby, jako jsou zubní implantáty neznamená to, že se o zuby již nemusíme starat. Na to abychom měli stále krásný a zdravý úsměv je třeba se pravidelně účastnit i zubních prohlídek.

Správná péče o zuby je základem nejen pro zdravý úsměv, ale i pro zdraví celého těla, protože mnohé choroby začínají nesprávnou ústní hygienou, množením patogenních bakterií, které snadno vstupují do krevního oběhu a způsobují v lidském těle obrovský chaos.

Zdravý implantát je dobře udržovaný implantát

Zubní implantáty jsou umělé zuby, které vyžadují stejnou péči jako přírodní zuby. Nejprve by se měli každý den několikrát čistit a na čištění mezizubních prostor by se měl používat mezizubní kartáček. Zubní implantáty stejně jako přírodní zuby, musí být čisté a nemělo by se na nich vytvářet nadměrné množství kamene. Plak uložený na implantátech, jakož i na přírodních zubech, může být impulsem způsobujícím gingivitidu. Od gingivitidy je jen krok k atrofii kostí kolem zubů, odhalení implantátu a pravděpodobnost jeho ztráty. Zubní lékaři doporučují čištění zubů nejméně dvakrát denně, nejlépe po každém jídle. Proto se nemusíte bát zeptat svého lékaře na nejlepší způsob čištění zubů nebo použití vhodného zařízení, jako je např. ústní sprcha. Za zmínku také stojí použití ústní vody, které mají nejen baktericidní účinek, ale také brání tvorbě plaků. Pamatujte také, že po zavedení implantátu byste měli provádět pravidelné návštěvy u vašeho implantologa - nejméně jednou za šest měsíců. Během každé návštěvy je třeba zkontrolovat stav implantátu, zubů a dásní a v případě potřeby odstranit plak.