Endodontické ošetření

Endodontické ošetření (endodoncie) se zaměřuje na léčbu zubního kazu v pokročilém stádiu, kdy infekce pronikla tak hluboko do zubu, až vznikl zánět nervu. Jak naši stomatologové postupují v léčbě?

Včas neléčený zubní kaz přechází v závažnější poškození zubní dřeně a infekci v kořenovém kanálku, známé také jako zánět zubního nervu.

Jak probíhá léčba zánětu nervu?

Endodontické ošetření spočívá v odstranění napadeného zubního nervu, důkladném vyčištění kořenových kanálků probíhajících kořenem zubu a jejich následném zaplnění materiálem, který napomůže hojení a zabrání vniknutí dalších bakterií.

Endodontické nástroje

Naši stomatologové využívají k zaplnění kořenového systému zubu metodu vertikální kondenzace gutaperči. Jedná se o 3D hermetické plnění kořenových kanálků tekutou gutaperčou (hmotou, která uzavře mikroskopické prostory kořenového kanálku). Před samotným plněním k.k. je třeba celý systém kořenových kanálků důkladně chemicky dezinfikovat. Proto je celé ošetření časově náročné. Potřebnou délku kořenového kanálku stanovujeme pomocí rentgenu (RTG) a apexlocatoru, samotný kanálek opracováváme strojovou endodoncií. Veškeré kroky provádíme pod kontrolou zraku s operačním mikroskopem. Endodontické ošetření je bezbolestné.

Cena endodentického vyšetření

Máte-li podezření, či od zubního lékaře přímo diagnostikované pokročilé stádium zubního kazu, s návštěvou zubní ordinace neváhejte. Včasné a kvalitní endodontické ošetření u špičkového stomatologa dokáže zánět plně zahojit a postižený zub zachovat. Cena zákroku se liší v závislosti na složitosti případu.